Sig Sauer 320X5-10-BXR3-R2-MS P320 XTEN 10mm 5" Nitron Pistol 15rd
at Guns.com
Discount 27% off
Dealers w/ stock 6
See deal at Guns.com →
Product details
SIG P320 XTen 10mm Auto, 5" Barrel, 15+1 Capacity, Manual Safety, Black, Optic Ready - UPC: 798681712854 The SIG P320 XTen is a high-performance carry-style handgun designed for the 10mm cartridge. Featuring a 5" bull barrel, Xray3 day/night sights, and an X optic-ready slide with serrations, this pistol is built for precision and durability. The X polymer grip module and flat XSeries trigger with a 90-degree break enhance handling and shooting experience. Compatible with the Sig Sauer ROMEO2 r…
  • Manufacturer: Sig Sauer
  • Category: Semi Auto Pistols
  • Caliber: 10mm
  • Barrel length: 5.00"