BSA 2239X40AOW Sweet 22 Scope 3-9x40mm AO Matte Black 30/30 Reticle
at Hogtown Firearms, LLC
Discount 20% off
Dealers w/ stock 4
See deal at Hogtown Firearms, LLC →
Product details
BSA Sweet .22 AO 3-9x40mm Scope with Matte Black Finish, 30/30 Duplex Reticle, 1" Tube, and Dovetail Mount Type - UPC 631618114515 The BSA Sweet .22 AO Compact is expertly designed for .22LR rifles, featuring a 3-9x magnification and a 40mm objective lens. This scope includes three ballistically calibrated turrets for 36gr, 38gr, and 40gr cartridges, ensuring precision and accuracy. With a fully multi-coated lens, adjustable objective, and durable construction, this scope is waterproof, fogproo…
  • Manufacturer: US Optics
  • Category: AR Uppers
  • Caliber: 40MM AO
  • Barrel length: 13.00"